płytka do czujników indukcyjnych

projekt płytki2

Dzisiaj w niedzielę powstał projekt płytki . Jest to płytka z transoptorami ,które odizolują czujnki indukcyjne położenia od procesorów. Transoptory to 8 x PC817 Projekt zostanie wysłany do Chin. Cena podobno 5 dolarów za 10 płytek + przesyłka, zobaczymy. Wymiar płytki 100×100 mm. Ostateczna wersja wysłana do produkcji trochę się różni od tej na zdjęciu. Została przeprojektowana i zawiera podłączenie 4 czujników indukcyjnych zbliżeniowych NPN oraz 4 czujników indukcyjnych zbliżeniowych PNP i wyjścia z tych czujników do Arduino Uno czy Nano.


22.05.2020

No cóż przesyłka zaginęła w DHL w Niemczech. Firma JLCPCB zaproponowała kupon 20 $ dla zamówienia powyżej 5 $. Żeby wykorzystać kupon (standardowe zamówienie 5$) należy zwiększyć ilość płytek lub ich ilość,żeby przekroczyć 5 $ – taka sztuczka :).(Edytuj)

Postanowiłem wykonać we własnym zakresie prototypową płytkę PCB.

Ścieżki na miedzi zostały wydrukowane sitodrukiem. Przecież jesteśmy firmą , która żyje z sitodruku. Jednak dalsze opracowywanie płytki metodą sitodruku, jest bardzo nieopłacalne dla 1szt.. Miedź została wytrawiona, opisy na warstwie wierzchniej zostały naniesione przy pomocy papieru kredowego i termotransferu z drukarki laserowej. Metoda opisana bardzo dobrze na Youtubie. Zamiast żelazka do prasowania wykorzystaliśmy prasę termotransferową do przenoszenia na koszulkę nadruków termotransferowych sitodrukowych. Niebieską solder maskę również mogliśmy nałożyć sitodrukiem , wykorzystując małe ilości farby utwardzanej UV( zakupionych na Allegro). Promieniami UV naświetlamy matrycę do sitodruku.. Ale tutaj powstała płytka prototypowa do testów maszyny dostępnymi w naszej firmie metodami, najniższym kosztem. Później , jak będzie wszystko działać ponownie wyślemy do Chin wykonanie profesjonalnych płytek.

3 myśli na “płytka do czujników indukcyjnych”

  1. Pliki Gerbera zostały wysłane do produkcji płytek do Chin . Cena płytek drukowanych, dwuwarstwowych z pełnym opisem 10szt -100x100mm – 5 dolarów. Koszt przesyłki 17 dolarów. Wszystko ma dojść przez DHL w ciągu 8 dni. Do projektowania płytki użyłem programu EasyEda i z tego programu bezpośrednio zostały wysłane pliki i dokonany i sfinalizowany cały zakup. Szybko, sprawnie i wygodnie. Zobaczymy teraz czy zadeklarowany czas wykonania wysyłki przesyłki sprawdzi się.

  2. Mija 1,5 miesiąca od wysłania plików do produkcji płytek do Chin. Wg emaili przekazywanych w czasie produkcji , to okazuje się że płytki zgodnie z informacjami na stronie zostały wyprodukowane w ciągu 2-3 dni. Przekazane zostały do kuriera DHL.de. Przesyłka powinna być w Polsce w ciągu kilku dni. Niestety nie dotarła. Trwa korespondencja emailowa z firmą JLCPCB w Chinach. Poprzednia realizacja płytek była wzorowa. Zawiódł tutaj przewoźnik, zobaczymy jak firma rozwiąże problem. Cena płytek 5 $ , przesyłka 17 $

    1. No cóż przesyłka zaginęła w DHL w Niemczech. Firma JLCPCB zaproponowała kupon 20 $ dla zamówienia powyżej 5 $. Żeby wykorzystać kupon (standardowe zamówienie 5$) należy zwiększyć ilość płytek lub ich ilość,żeby przekroczyć 5 $ – taka sztuczka :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

maszyna do sitodruku - torby papierowe

Pierwsze próby z pneumatyką

Zostały podłączone pierwsze przewody pneumatyczne do siłowników. Sterowanie na próbę na razie ręcznie , przez naciskanie przycisku w elektrozaworze. Ciśnienie w kompresorze 8 atm zredukowane

Czytaj więcej ...