Pierwsze próby z pneumatyką

Pierwsze próby z pneumatyką

Zostały podłączone pierwsze przewody pneumatyczne do siłowników. Sterowanie na próbę na razie ręcznie , przez naciskanie przycisku w elektrozaworze.

Ciśnienie w kompresorze 8 atm zredukowane do 3-4 atm.

Zobacz krótki filmik z pierwszych prób. Na filmie pokazany moduł , który będzie obracał całą „karuzelą”. Karuzela w tym przypadku to obrotowa maszyna do druku. Link: https://youtu.be/6yB5jm5YayQ

To są pierwsze próby. Należy wyregulować w osiach prostopadłych, równoległych i zamontować regulatory przepływu powietrza do regulacji szybkości przesuwu. Zastosowany siłownik do ruchu poziomego to średnica tłoka 25 mm skok 300mm. Do ruchu pionowego użyte są dwa siłowniki o skoku 25 mm i średnicy 32 mm. Dwa siłowniki są użyte po to ,żeby zapewnić symetryczne opadanie w ruchu pionowym Już widać po pierwszych próbach ,że te siłowniki mają za dużą siłę, trzeba znacznie redukować ciśnienie. Wystarczyły by 2 siłowniki o średnicy 20mm. Ten ruchomy moduł na filmie waży ok 40 kg. Do przyspawania tego modułu do ramy i jego dokładnego ustawienia w poziomie i w pionie, został użyty podnośnik hydrauliczny samochodowy:) tzw „żaba”.

Dodaj komentarz